9 czerwca 2021 r. o godz. 10:30 w Arkadach Kubickiego odbędzie się zorganizowane specjalnie dla mediów zwiedzanie wystawy pod kierunkiem jej kuratorki, inż. Moniki Drąg oraz prof. Wojciecha Fałkowskiego, dyrektora Zamku Królewskiego w Warszawie. Po zwiedzaniu zostanie zorganizowana konferencja prasowa poświęcona tej ekspozycji.

Głównym wydarzeniem „Królewskiej Wystawy Kwiatów” będzie premierowa prezentacja nowej, unikatowej odmiany róży, która stanie się wizytówką Zamku Królewskiego w Warszawie. Kwiat zostanie uroczyście ochrzczony imieniem „Królowej Warszawy”® 12 czerwca o godz. 12:00 w Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie. Gościem specjalnym wydarzenia będzie słynna śpiewaczka operowa Małgorzata Walewska.

Tematy przewodnie „Królewskiej Wystawy Kwiatów” – róża i bioróżnorodność – posłużą za impuls dla artystycznej wyobraźni architektów krajobrazu, ogrodników i florystów, którzy połączą siły i talenty, by przestrzeń Arkad Kubickiego i Ogrodów zamkowych wypełnić zachwycającymi instalacjami i kompozycjami roślinnymi.

Arkady Kubickiego podzielone zostaną na strefy tematyczne, z których każda prezentować będzie nieco inne spojrzenie na relacje między przyrodą, sztuką i ekologią. Ogrody zamkowe z okazji wystawy również zyskają nową odsłonę – pojawią się w nich rzeźby, dekoracje różane i inne formy florystyczne, którym towarzyszyć będą atrakcje dla dorosłych i dzieci.

„Królewską Wystawę Kwiatów” będzie można zwiedzać od 10 czerwca (czwartek) do 13 czerwca (niedziela) w godzinach 10:00-20:00.

Arkady Kubickiego – ekspozycja czynna w godzinach 10:00-20:00, bilety w cenie 10 zł do nabycia w kasie przed wejściem na wystawę lub online: https://bilety.zamek-krolewski.pl/.

Ogrody Zamku Królewskiego w Warszawie – wstęp bezpłatny:

• Cztery Żywioły i Dziewięć Muz – wystawa rzeźby ogrodowej i kompozycji florystycznych;

• Strefy relaksu dla rodzin, specjalne atrakcje dla dzieci;

• Królewska Trasa Ogrodowa – ścieżki dydaktyczne po Ogrodach Zamku Królewskiego;

• Kino Letnie – projekcje filmowe w godzinach 20:30-22:00.

Realizacja wystawy jest możliwa dzięki partnerom: https://krolewska-wystawa-kwiatow.ogrody-krolewskie.pl/partnerzy.

Szczegółowy program: https://krolewska-wystawa-kwiatow.ogrody-krolewskie.pl/program.

Więcej informacji: https://www.zamek-krolewski.pl/ i https://krolewska-wystawa-kwiatow.ogrody-krolewskie.pl/.

Źródło informacji: Zamek Królewski w Warszawie – Muzeum