Jeśli czujesz się zdołowana, a wciąż marzysz o tym, by tworzyć lepsze relacje z bliskimi, dzielnie piąć się po szczeblach kariery i przyciągać więcej pozytywnych sytuacji i osób, powinnaś zmienić sposób myślenia. Większość negatywnych rzeczy rzeczy dzieje się jedynie w twojej głowie i to w niej również powinna teraz znaleźć się pozytywna motywacja.

Nieważne, czego pragniesz — czy to lepszych przyjaciół, wspierającego partnera, więcej ofert pracy, czy po prostu spokoju i mniej problemów w życiu — zmiana nastawienia na pozytywne pozwoli ci odnaleźć harmonię i szczęście. Jak to zrobić?

Spędzaj mniej czasu z negatywnymi ludźmi

Może jeden z twoich przyjaciół ciągle sprawia, że masz obniżony nastrój. Albo nie możesz porozmawiać z rodzicami bez wdawania się w kłótnię. Ogranicz kontakt lub po prostu zerwij znajomość, jeśli tylko możesz to zrobić, mówią psycholodzy. Gdy pozbędziesz się negatywnych, szkodliwych lub toksycznych ludzi ze swojego życia, tym szybciej poczujesz się szczęśliwszy. A potem w twoim życiu zacznie pojawiać się więcej pozytywnych osób.

Powtarzaj codzienne afirmacje

Zamiast skupiać się na negatywnych myślach – lub, co gorsza, poddawać się im – zacznij wypełniać swoją głowę pozytywnymi codziennymi afirmacjami, które zainspirują cię do postrzegania rzeczy w inny sposób. Afirmacje niosą ze sobą energię, otwierając nas na bycie pozytywnym.

Zbuduj sieć wsparcia

Chociaż na pewno nie stanie się to z dnia na dzień, jest to coś, nad czym powinnaś jak najszybciej zacząć pracować. Spójrz na swój krąg przyjaciół. Czy wspieracie się nawzajem? Świadomość, że masz kilka osób, na które możesz liczyć, gdy czujesz się zdołowana, bardzo pomaga.

Wychodź częściej

Jednym ze sposobów na zbudowanie sieci wsparcia i przyciągnięcie większej ilości dobrych emocji jest… wyjście z domu. Nie pozwól, aby to, co dzieje się w twoim życiu, wpłynęło na twoją zdolność do nawiązywania kontaktów z ludźmi i czerpania z tego radości. Ludzie potrafią dać niesamowicie dużo dobrej energii, zmotywować, zainspirować do działania.

Spróbuj czuć się bardziej wdzięczna za wszystko, co wydarzyło się w twoim życiu

To jeden z najlepszych sposobów na przyciągnięcie większej pozytywności do twojego życia: zdaj sobie sprawę z tego, jak wiele osób chciałoby mieć to, co ty, być na twoim miejscu. Jeśli stale jesteś niezadowolona, łatwo przeoczysz wszystko to, co dobre i jasne. Zamiast ciągle żądać więcej, praktykuj wdzięczność. Twój nastrój naturalnie się poprawi.

Realizuj cele, które sobie zakładasz

Ludzie, którzy przyciągają do swojego życia dobre rzeczy, to zazwyczaj ci, którzy konsekwentnie dążą do celu. Wyznaczając konkretny osobisty cel, dasz sobie poczucie sprawczości i większej kontroli.

Staraj się być mniej oceniająca

Po prostu nie warto. Przecież wiesz, nie od dziś, że każdy z nas ma jakąś swoją, bardzo osobistą historię…

Mądrze wybieraj to, czym karmisz swój umysł

Jeśli czujesz, że na przykład informacje podane w telewizji bardzo cię dołują, zrób sobie przerwę. Przeczytaj wartościowy artkuł, ciekawą biografię, dobrą powieść. Obserwuj pozytywnych ludzi na Instagramie, Facebooku lub Twitterze. Zainspiruj się nimi.

Bądź tak elastyczna, jeśli tylko to możliwe

Nawet jeśli życie nie układa się po twojej myśli, staraj się płynąć z prądem, kiedy tylko jest to możliwe. W życiu trzeba być przygotowanym na wiele scenariuszy. To sprawia, że widzimy więcej możliwości i szybciej rozwiązujemy problemy.

Uczyń terapię priorytetem

Jeśli masz jakieś osobiste zahamowania, lęki lub depresję, może to oczywiście wpłynąć na twoje samopoczucie. Ale także na to co i kogo przyciągasz do swojego życia.