Niemal zawsze niosą za sobą jakąś historię. Spory ładunek emocjonalny zamknięty często w kilku czarnych liniach dyskretnie ukrytych na ciele. Tatuaże dla kobiet mają nie tylko wymiar symboliczny. To w wielu przypadkach rodzaj terapii – remedium na wydarzenia z życia. Kobiety znacznie częściej niż mężczyźni sięgają po tę formę wyrażania własnej ekspresji. Dane z platformy bookingowej INKsearch pokazują, że 2 na 3 klientów salonów w Polsce to właśnie płeć piękna. Zaskoczeni? 70 proc. pań przychodzi po swój pierwszy tatuaż. Jakie motywy i miejsca na ciele wybierają? I czy w tym trudnym okresie, nadal mogą spełniać marzenia o pierwszym tatuażu?

W Polsce rocznie wykonuje się nawet 900 tys. tatuaży. Przez ostatnie lata szczególnie wśród kobiet wzrosło zainteresowanie ozdabianiem ciała. 700 na 1000 zabukowanych terminów na platformie INKsearch stanowią tatuaże damskie – różne wzory i rozmiary. To ewolucja, która powoli dokonuje się w myśleniu na temat ozdabiania ciała. Jeszcze kilka lat temu był to obszar w dużej mierze zdominowany przez mężczyzn. Za zmianą tego stanu rzeczy stoją kwestie społeczno-kulturowe, ale również… emocje.

Tatuaże damskie – wiek nie gra żadnej roli

Zarówno Inez z Inne Tattoo jak i Azja z Art Force zgodnie przyznają, że choć większość klientek w salonach tatuażu stanowią kobiety w przedziale 25-45 lat, co potwierdzają również dane uzyskane przez INKsearch, to odwiedzają je również znacznie starsze panie, które w końcu zdecydowały się zrobić swój pierwszy tatuaż. Ile lat mają weteranki?