Dojrzałość… Czasem przychodzi w wiekiem, innym razem z doświadczeniami, które nas kształtują. A bywa, że nie zjawia się w ogóle… Nie sposób jej przegapić, nie sposób nie zauważyć zmiany dotyczącej naszych potrzeb i relacji z innymi. Dojrzałość pomaga nam piękniej, lepiej żyć. Dojrzałość to także świadomość tego, czego powinnyśmy unikać, by nasze związki były satysfakcjonujące i szczęśliwe.

15 rzeczy, których dojrzałe kobiety nie robią w związkach

1. Nie poświęcają dla relacji innych związków

To, co jest zrozumiałe w początkowym okresie „miesiąca miodowego”, staje się niepokojące jeśli jest sytuacją trwałą. Twoi przyjaciele i rodzina zazwyczaj są w twoim życiu znacznie dłużej niż twój partner. Dojrzałe kobiety dbają o równowagę w kwestii relacji z bliskimi.

2. Znają wagę wdzięczności

Po jakimś czasie w związku łatwo zapominamy o docenieniu drobiazgów. Dojrzałe kobiety zdają sobie sprawę z tego, że dzielenie się z kimś swoim życiem to prezent – nie zapomnij więc powiedzieć „proszę” i „dziękuję”!

3. Nie rezygnują z niezależności finansowej

Bez względu na to, jak zamożny jest twój partner, całkowita rezygnacja z niezależności finansowej może w rzeczywistości oznaczać rezygnację z niezależności w ogóle. Lepiej mieć mniej i zachować oddzielne rachunki, uwierz mi!

4. Nie koncentrują się na złych cechach partnera

Starają się skupić na najlepszych cechach partnera, a nie na tych negatywnych. Cieszą się tym, co pozytywne i akceptują ukochaną osobę taką, jaką jest. Jeśli są rzeczy, których zaakceptować nie można, związek nie ma racji bytu.

5. Nie rezygnują ze swoich marzeń

Dobry związek nie ciągnie cię w dół – zamiast tego powinien wydobyć z ciebie to, co najlepsze. Odpowiedni partner zachęca cię do realizowania swoich marzeń.

6. Rozumieją, że dla każdego szczęście oznacza coś innego

Dojrzałe kobiety rozumieją, że każdy ma inny pogląd na szczęście. Nie narzucają bliskim żadnych rozwiązań ani sposobu życia. Ale przede wszystkim, nie pozwalają innym kontrolować swoich życiowych decyzji.

7. Są świadome tego, jak ważny jest szacunek

Protekcjonalnie, złe traktowanie nie wchodzi w grę w partnerskim związku – oczekujmy, że partner będzie traktował nas tak samo dobrze, jak wszystkie inne, ważne osoby w swoim życiu.

8. Znają wartość dobrej miłości

Wiedzą, że polega zarówno na dawaniu, jak i braniu.

9. Nie rezygnują ze swojego szczęścia

Jeśli walka o nie ma oznaczać rezygnację z pewnych schematów, nawyków czy zamknięcie pewnych rozdziałów – są gotowe na zmiany.

10. Doceniają własną przestrzeń w związku

Czują się dobrze z samymi sobą, lubią czas spędzony z innymi. Nie uważają, że miłość polega na ciągłej obecności.

11. Decyzje podejmują wspólnie, słuchając partnera i… siebie samych

Związek to kompromisy i długie rozmowy.

12. Potrafią mówić o emocjach

Są świadome tego, co czują, pragną. Rozpoznają swoje lęki, wiedzą jak im zaradzić. Rozmowę o emocjach jest dla nich naturalna.

13. Umieją docenić to, co teraz

Życie jest ulotne. Cieszmy się dobrą miłością i tym, że dane jest być nam razem i ofiarowywać sobie wzajemnie to, co najlepsze.

14. Nie mają pretensji o przeszłość partnera

Każdy z nas ma jakąś historię, prawda? Liczy się to, co tu, obecnie tworzymy wspólnie.

15. Nie uciekają od problemów

Czasem trzeba podjąć niewygodne decyzje, czasem trzeba usiąść do stołu i poważnie porozmawiać.