Za namową męża Tereska Trawna raz jeszcze daje się skusić wizją świętego spokoju z widoczkami. Tym sposobem cztery kobiety i psica wyruszają na babski wypad do spa. Niestety, zaplanowane wellness i błogi relaks w górach już pierwszego dnia idą w niepamięć, gdy na horyzoncie pojawia się przyczajony zbrodzień.

Bohaterki Dywanu z wkładką powracają! A gdzie one, tam i trup. W pięknych okolicznościach przyrody, w miejscu, które wszystkim kojarzy się zwykle z przyjemnościami i wypoczynkiem – w spa.
Cóż. Niektórzy nigdy nie uczą się na błędach.

To, że Tereska jest w formie, to oczywiste, ale w formie jest również jej mamusia, która przyjeżdża w gości! Morderstwo zapewne jest, tylko nie ma zwłok! Trzeba koniecznie je zaleźć! Uśmiałam się jak zawsze przy lekturze książek Marty Kisiel. Polecam!

Magdalena Witkiewicz, pisarka

FRAGMENT:
— Przecież ja miałam się zrelaksować… — jęknęła płaczliwie Tereska. — Za ten cały jogging, za ten cholerny dywan Kosińskich, za tego dziada olchowego z przeszkodami… Rozpieścić się, rozluźnić,  eksperymentować, a nie szukać jak durna kolejnego zbrodzienia!!!
— Och, ja wiem, Tereniu, wiem. — Teściowa usiadła obok i zaczęła głaskać synową pocieszająco po plecach. — No już, już… Ale spójrz na pozytywy tej sytuacji.
— Niby jakie?!
— Potencjalnego zbrodzienia już mamy! Tym razem nie mamy potencjalnych zwłok.

„Efekt pandy”

Fot. Materiały prasowe

Kontynuacja „Dywanu z wkładką”

Wydawnictwo W.A.B.

Premiera 29 września

Marta Kisiel
urodzona we Wrocławiu pisarka i tłumaczka, z wykształcenia polonistka. Na swoim koncie ma ukochany przez czytelników cykl Dożywocie (Dożywocie, Siła niższa, Szaławiła, Oczy uroczne), książki dla dzieci Małe Licho i tajemnica Niebożątka, Małe Licho i anioł z kamienia oraz Małe Licho i lato z diabłem, zbiór opowiadań Pierwsze słowo oraz powieści z cyklu wrocławskiego: Nomen omen, Toń i Płacz. W 2021 roku popełniła również pierwszą komedię kryminalną Dywan z wkładką. Ośmiokrotnie nominowana do Nagrody im. Janusza A. Zajdla, statuetkę zdobyła w 2018 i w 2019 roku. Małe Licho i tajemnica Niebożątka zdobyło Nagrodę im. Ferdynanda Wspaniałego dla najlepszej książki dla dzieci roku 2018, Małe Licho i anioł z kamienia zostało Książką Roku 2019 Polskiej Sekcji IBBY w kategorii książka dla dzieci, a Małe Licho i lato z diabłem zostało Książką Roku lubimyczytac.pl za rok 2020 oraz zdobyło wyróżnienie Polskiej Sekcji IBBY Książka Roku 2020.