Jeśli kiedykolwiek narzekaliście, że wasze dziecko nie chce czytać, oznacza to, że nie mieliście w rękach tych komiksów. Tak, w większości przypadków sprawa jest bardzo prosta. A im szybciej podrzucicie je dziecku, tym lepszy efekt możecie osiągnąć. Komiksy dla dzieci się nudzą, a regularnie wydawane nowości zapewnią mnóstwo atrakcji. Dodatkowym plusem jest fakt, że i wy możecie je podbierać i pogłaskać swoje wewnętrzne dziecko spotkaniem z Garfieldem czy Lucky Lukem.

W tym miesiącu nowości, jak zwykle nie zabraknie. Do naszych faworytów należą i dobrze znane klasyki i kilka nowych perełek, których po prostu nie można przegapić. Nie myślcie, że komiksy mogą być atrakcyjne tylko dla chłopaków, bo oprócz klasycznych przygód, które w nosie mają płeć i śmieszą zawsze tak samo, jest do wyboru sporo pozycji dedykowanych młodym damom.

Tytuły, które skradły nasze serca

Właśnie pojawiły się nowe opowieści, które zasługują na brawa, zachwyty i miejsce na półce. Jeśli lubicie przygodówkę, która ucieszy i was, i dzieciaki, w waszej biblioteczce nie może zabraknąć pierwszego komiksu z nowej serii „Giganci”, „Mali Bogowie” i „Sami”. Wciągają ze skutecznością doskonałą, a nasze testy na ośmiolatku potwierdzają, to pozycje, które czyta się (a raczej pożera) od deski do deski na jednym wdechu.

Ciepłym odbiorem cieszą się pełne humoru i akcji klasyki komiksowego świata, czyli nowe przygody „Lucky Luke’a”, leniwy i wyjątkowo uroczy „Garfield” i zawsze bawiące „Smerfy”. Ci bohaterowie nigdy nie zawodzą. Co jeszcze przygotował w tym miesiącu Świat Komiksu? Sprawdźcie sami.

Nowości komiksowe, których nie można przegapić

Garfield. Tłusty koci trójpak, tom 11

Scenariusz: Jim Davis
Rysunki: Jim Davis
Przekład: Piotr W. Cholewa
Oprawa: twarda
Objętość: 288 stron
Format: 200×223
Cena: 89,99
ISBN: 978-83-281-5919-8
Język oryginału: angielski
Seria: Garfield. Tłusty koci trójpak
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: humor

Ulubiony pręgowany tłuścioch wraca po kolejną czubatą porcję zabawy i jedzenia! Gdy Garfield gra w „rozgnieć pająka”, gdy winą za zjedzone ciasteczka obciąża swojego niewidzialnego przyjaciela Clive’a lub przeprowadza testy upadkowe Odiego, aby sprawdzić, czy „Sprężysty” to odpowiedni przydomek dla nieszczęsnego szczeniaka, kocisko zawsze roztacza wokół siebie aurę specyficznej miłości – i wesołości.

Garfieldowy cykl TŁUSTYCH KOCICH TRÓJPAKÓW stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym kolorowym wydaniu. Garfield zmieniał się odrobinę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i zabawę. W tym tomie czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem w roli głównej – ponieważ nigdy dosyć mu psot!

Klasyczne baśnie Disneya. Mulan

Scenariusz: Gregory Ehrbar, Bob Foster
Rysunki: Mario Cortés
Przekład: Mateusz Lis
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 170×260  
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-5964-8
Język oryginału: angielski
Seria: Klasyczne baśnie Disneya
Kategoria: komiks amerykański
Tematyka: przygodowy

Przeznaczona dla małych i dużych czytelników komiksowa adaptacja wspaniałej filmowej opowieści „Mulan”! Hunowie przedarli się przez Wielki Mur! Wydaje się, że nic nie jest wstanie zatrzymać najeźdźców dowodzonych przez demonicznego Szan Ju. Tylko ktoś o niezwykłej odwadze i ogromnym harcie ducha może uchronić Chiny przed klęską. Taka osoba wkrótce się ujawni, a jej tożsamość zaskoczy wszystkich… Komiks o konsekwentnym realizowaniu marzeń i łamaniu stereotypów.

Siostry Niezapominajki. Miłości Kasjopei, tom 2

Scenariusz: Giovanni Di Gregorio
Rysunki: Alessandro Barbucci
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: twarda
Objętość: 72 strony
Format: 216×285      
Cena: 39,99
ISBN: 978-83-281-4967-0
Język oryginału: francuski
Seria: Siostry Niezapominajki
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: fantasy

Drugi tom pięknej opowieści o trzech nastoletnich siostrach Niezapominajkach i sekretach ich rodziny.

Dziewczyny po raz kolejny wyjeżdżają na wakacje do babci mieszkającej na wsi. Średnia z sióstr, Kasjopeja, przeżywa pierwsze rozterki miłosne, na szczęście jej uwaga szybko zostaje skierowana w inną stronę – gdy bohaterki dowiadują się, że w ruinach miejscowego kościoła straszy, postanawiają wytropić ducha! Tak rozpoczyna się nowa przygoda Klubu Trzech Sióstr, podczas której dziewczyny nie tylko zapolują na nocne widmo, ale poznają też wzruszającą tajemnicę z młodości babci…

Autorami serii są dwaj Włosi – scenarzysta Giovanni Di Gregorio („Brancaccio: chronique d’une mafia ordinaire”, „Last travel inc.”, „Monster Allergy”) oraz rysownik i scenarzysta Alessandro Barbucci, znany w Polsce przede wszystkim jako współautor bestsellerowego cyklu dla dziewczynek „WITCH” oraz serii science fiction „Sky Doll”.

Jajko i Smerfy, tom 4

Scenariusz: Peyo
Rysunki: Peyo
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 64 strony
Format: 216×285      
Cena: 24,99
ISBN: 978-83-281-5031-7
Język oryginału: francuski
Seria: Smerfy Komiks
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Czwarty album przygód Smerfów, niezwykłych istot, które zostały pokochane przez dzieci na całym świecie. Tom zawiera trzy opowieści: „Jajko i Smerfy”, „Fałszywy Smerf” i „Setny Smerf”.

Zbliża się Święto Smerfów, na które mieszkańcy wioski zagubionej w zaczarowanym lesie zawsze przygotowują coś niecodziennego. Tym razem postanawiają zrobić ciasto, do którego potrzebne jest jajko… Tyle że trzeba się po nie wybrać tam, gdzie są kury, czyli do ludzkich siedzib. A kiedy już Smerfom udaje się zdobyć jajko, okazuje się, że jest bardzo niezwykłe – i dopiero wtedy zaczynają się prawdziwe kłopoty naszych bohaterów… Potem Smerfy będą musiały się bronić przed okrutną zemstą czarownika Gargamela, a w końcu Laluś znajdzie nowego Smerfa… po drugiej stronie lustra!

Smerfy wymyślił belgijski scenarzysta i grafik Pierre Culliford (1928–1992) używający pseudonimu Peyo. Obecnie autorami serii są następcy Peyo, w tym jego syn Thierry.

Lucky Luke. Arizona, tom 3

Scenariusz: Morris
Rysunki: Morris
Przekład: Maria Mosiewicz
Oprawa: miękka
Objętość: 48 stron
Format: 216×285      
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-5034-8
Język oryginału: francuski
Seria: Lucky Luke
Kategoria: komiks europejski
Tematyka: humor

Jeden z pierwszych albumów o Lucky Luke’u, wesołym kowboju, który przemierzając Dziki Zachód pomaga wszystkim, którzy potrzebują wsparcia.

W okolicach Nugget City od dawna działa szajka napadająca na dyliżanse przewożące złoto. Samotny Kowboj ratuje życie konwojentowi cennego transportu i na miejscu rabunku znajduje trop mogący prowadzić do złoczyńców. Teraz nic go nie powstrzyma przed wymierzeniem sprawiedliwości! Później podąży do Meksyku śladem poszukiwanego przez prawo znanego rzezimieszka zwanego Papierosowym Cezarem. Pościg zawiedzie Luke’a wprost na arenę korridy, gdzie nasz bohater na oczach setek widzów będzie musiał stawić czoło nie tylko podstępnemu bandycie, ale też rozwścieczonym bykom…

Serię „Lucky Luke” wymyślił znakomity francuski scenarzysta i rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później zaprosił do współpracy sławnego pisarza René Goscinnego (1926–1977). Po śmierci obu ojców Samotnego Kowboja scenariusze i rysunki kolejnych odcinków cyklu są tworzone przez licznych kontynuatorów.

Kubatu – Liściożerca mimo woli, tom 5

Scenariusz: Jakub Syty
Rysunki: Przemysław Surma
Oprawa: miękka ze skrzydełkami
Objętość: 48 stron
Format: 215×290      
Cena: 29,99
ISBN: 978-83-281-5848-1
Język oryginału: polski
Seria: Konkurs Janusza Christy
Kategoria: komiks polski
Tematyka: humor

Gąsienica Bielinka wraca do domu i ma pilną sprawę do pana Inżyniera. Niestety jej prośba może okazać się zbyt trudna do spełnienia przez genialnego wynalazcę. Czy będą z tego kłopoty? Tymczasem Dziobato, maskotka Malwinki, również podejmuje ważną decyzję w swoim pluszowym życiu i odbywa niezwykłą podróż. W piątym albumiku z przygodami papugi Kubatu i jej przyjaciół czekają aż dwie historyjki ze świata, w którym spotykamy ożywione przytulanki.

Scenariusz komiksu napisał wykładowca akademicki i tłumacz Jakub Syty. Ilustracje są dziełem Przemysława „Surpiko” Surmy, z wykształcenia konserwatora zabytków, a z zawodu ilustratora książkowego. Komiks nagrodzony w pierwszej edycji „Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci”.

Premiera 26 stycznia 2022 r.

Giganci. Erin, tom 1