O tym, że czytanie książek jest ważne i dobre, jak mało co w życiu nie musimy mówić. O tym, że czytanie dzieciom jest jeszcze ważniejsze, też, ale… Jeśli zastanawiacie się, jakie tytuły przytulić w kwietniu i o co wzbogacić dziecięcą biblioteczkę – dobrze trafiliście! Serdecznie zapraszamy was na bardzo subiektywny przegląd kilku nowości książkowych.

Tym razem bierzemy pod lupę nowości wydawnictwa Dwie Siostry (nic nie poradzimy, że ich prywatnie i szczerze uwielbiamy!).

Najlepsze książki dla dzieci, które znajdziecie w księgarniach w kwietniu

Jeśli bez względu na to, czy masz lat trzy czy trzydzieści, marzysz o dobrej książce, nie łatwo będzie cię zadowolić. Są jednak dobre wiadomości, jeśli wiesz, gdzie (i czego) szukać, zbytnio się nie napracujesz.

Wybrałyśmy w naszej redakcji siedem świeżutkich i nowiutkich tytułów od Dwóch Sióstr.

Dlaczego akurat z tego wydawnictwa, bo każdy szanujący się ośmiolatek lubi porządny kryminał, a czterolatek nie zadowoli się byle kolorowym misiem. I my to szanujemy!

W myśl zasady: dla każdego coś miłego – będzie coś do poczytania i do pooglądania. Ba! I do pogryzmolenia też. Bo kto nam zabroni, hę?

Konieczna dajcie nam znać, które tytuły macie już u siebie na półce i co jeszcze dodalibyście to listy zakupów dla młodego książkoholika.

„Prawo drapieżcy”

Anna Starobiniec
Ilustracje: Marie Muravski
Tłumaczenie: Agnieszka Sowińska
Seria: „Zwierzęce Zbrodnie”

„Prawo drapieżcy” to druga część bestsellerowego cyklu kryminalnego z detektywem Borsukiem i młodszym śledczym Borsukotem w rolach głównych, stworzonego przez wielokrotnie nagradzaną i tłumaczoną na wiele języków pisarkę i scenarzystkę nazywaną Rosyjską Królową Horroru. Kolejne tomy w przygotowaniu.


„Duży Wilk i Mały Wilk”

Tekst: Nadine Brun-Cosme
Ilustracje: Olivier Tallec
Tłumaczenie: Jadwiga Jędryas

Wzruszająca opowieść o narodzinach przyjaźni.

Duży Wilk od zawsze mieszkał sam pod drzewem na wzgórzu. I było mu tak dobrze. Ale pewnego dnia zjawił się Mały Wilk, i teraz jest ich dwóch. Duży Wilk nie jest tym zachwycony. Dla takiego samotnika jak on inny wilk, nawet mały, to tylko kłopot. 

Tak mu się w każdym razie wydaje – do chwili, gdy pewnego dnia Mały Wilk gdzieś znika…

Ciepła, pełna czułości opowieść o tym, że nawet ktoś bardzo mały może zająć dużo miejsca w sercu, oczarowała już czytelników w ponad 20 krajach, została zekranizowana w formie filmu animowanego i zapoczątkowała trzytomowy cykl książek o Dużym Wilku i Małym Wilku.


„Ciepło, zimno, przód i tył. Poznaję i rysuję”