„Listy do Emki” to zwykła i niezwykła książka opisująca historię trzydziestokilkuletniej Ilony, kobiety takiej jak Wy, na którą jak grom z jasnego nieba spada wiadomość o ciężkiej chorobie, bardzo trudnej do wyleczenia. To HCV – zapalenie wątroby typu C.

Życie Ilony właśnie rozpada się na kawałki. Diagnoza pociąga za sobą zatem nowe decyzje i przemyślenia, których skutkiem są pisane pod wpływem impulsu listy do nastoletniej córki. W nich to Ilona pokazuje samą siebie – naturalną, bez zadęcia, pełną obaw, strachu, ale i niegasnącej nadziei.

Zobaczyć zatem możemy, co tak naprawdę główna bohaterka czuje, czego się boi, za czym tęskni. Powieść ukazuje jej codzienne życie, rodzinę i przyjaciół. Ilona jest taką „dziewczyną z sąsiedztwa” – zwykłą kobietą, która być może mieszka lub pracuje obok nas, dlatego jest taka swojska i bliska.

Do napisania tej książki Anię zainspirowała po prostu jej własna historia.

 „Listy do Emki” można zaliczyć do literatury kobiecej obyczajowej. Odbiorcą nie muszą być jednak tylko kobiety, gdyż podjęty problem w książce dotyczy obu płci. Książka zbudowana jest z trzydziestu krótkich rozdziałów. Po każdym  następuje list głównej bohaterki do córki Emilii (stąd tytuł), który bezpośrednio nawiązuje do rozdziału.  Nie jest jednak to biografia, choć niektóre postaci mają swoje pierwowzory w autentycznych ludziach.

Problem ukazanej choroby zaś jest jak najbardziej prawdziwy i dlatego tak przejmujący, i realny. Przedstawiona zaś kobieta jest niedoskonała, zwykła i niezwykła zarazem. Może się z nią utożsamiać wiele osób (nie tylko kobiet, bo w obliczu choroby mężczyźni również różnie reagują) i w Ilonie będą widzieć siebie. Warto podkreślić, że jest to jedna z niewielu książek na runku która podejmuje się tematyki żółtaczki typu C z perspektywy pacjenta.

Blog Ani także dostępny jest na Instagramie: https://www.instagram.com/poliannblog

Fot. Materiały prasowe

Jej sylwetkę literacką możecie poznać miedzy innymi w tych oto artykułach:

https://kultura.trojmiasto.pl/Poli-Ann-Zycie-pisze-najlepsze-teksty-Rozmowa-z-blogerka-i-pisarka-n142877.html

https://ddwloclawek.pl/pl/14_kultura/718_literatura/37375_portrety-zwyklych-ludzi-oczami-wloclawskiej-pisarki-ta-ksi-zka-to-jej-debiut.html

A na YouTube obejrzeć wywiady:

Autorka zadbała, by „Listy do Emki” miały swoją przedpremierową recenzję, którą znajdziecie tu: http://ezo-ksiazki.blogspot.com/2021/04/758-listy-do-emki.html

Jako że Ania wydała książkę w formie selfpublishingu, powieść dostępna jest póki co tylko u niej. Możecie skontaktować się nią przez Fanpage na FB i Instagramie oraz pod adresem e-mail: [email protected] Jednak Ania ma nadzieję, że znajdą się wydawnictwa, które będzie interesował dodruk powieści już we współpracy z nimi.

Fot. Materiały prasowe

Od dwóch lat blogerka amatorka, prowadzi bloga https://www.facebook.com/PoliAnnBlog/, gdzie obserwuję ja ponad 16 000 osób, właśnie wydała swoją drugą książkę, powieść obyczajową „Listy do Emki”, nakładem własnych środków oraz dzięki wsparciu internautów na portalu polakpotrafi.pl.