Słowne (dawniej Burda Książki), czyli nowa marka na polskim rynku wydawniczym mocno zaznacza swoją obecność pięcioma premierami. Thriller Joanny Opiat-Bojarskiej, powieść obyczajowa Katarzyny Kalicińskiej, książka duetu bestsellerowych autorek: Agnieszki Lingas-Łoniewskiej  oraz  Anny Szafrańskiej, mocna i ważna publikacja  Justyny Moraczewskiej o kobietach, które wyrwały się z kręgu przemocy, a także poradnik o odbudowywaniu zdrowej relacji z jedzeniem Elżbiety Lange, ukażą się 14 kwietnia.

Wydawnictwo Słowne, wraz z imprintami: Słowne mroczne, Słowne z uczuciem i Słowne młode powstało w wyniku rebrandingu Burdy Książki. Hasło nowej marki na polskim rynku wydawniczym brzmi „Książki, które tęsknią do ludzi”.

Premiera pierwszych pozycji wydanych przez Słowne została zaplanowana na 14 kwietnia. Są to książki o różnorodnej tematyce, zgodne ze strategią wydawnictwa, której celem jest dotarcie do kolejnych grup odbiorców i coraz pełniejsze odpowiadanie na oczekiwania czytelników.

Nie wszystkie książki czyta nam się jednakowo dobrze. Wybieramy to, czego potrzebujemy w danej chwili – czasem jest to wiedza, czasem porada, a czasem rozrywka – mówi Katarzyna Sendecka, dyrektorka wydawnicza Słownego. – Słowne to obok relaksu także szersze otwarcie na ważne sprawy współczesności – na tematy poważne, inspirujące, trudne.

Kobiety, które wyrwały się z kręgu przemocy

Mocną pozycją Słownego jest książka „Moja siła. Jak wyrwać się z kręgu przemocy i zacząć życie bez lęku” Justyny Moraczewskiej. To prawdziwe historie pięciu kobiet, którym udało się wyjść z przemocowych relacji. Przemoc w ich związkach przybierała różne formy – od wyrafinowanych psychologicznych manipulacji, po fizyczne znęcanie się. W cieniu oprawcy nawet pozornie najmocniejsze z nich stawały się uległymi ofiarami. Każda przedstawiona historia zawiera komentarze ekspertów: psychoterapeuty, terapeuty, radcy prawnego, policjantki oraz praktyczne porady i wskazówki dla ofiar przemocy domowej.

Jak odbudować zdrową relację z jedzeniem?

14 kwietnia swoją premierę ma też książka „Emocje na talerzu. Jak odbudować zdrową relację z jedzeniem. Jej autorką jest Elżbieta Lange – psychoterapeutką specjalizującą się w nurcie Gestalt (pomaganie pacjentowi w ponownym odkryciu mechanizmów, których używał do kontroli swojej świadomości, ułatwiających jego rozwój), psychodietetyczką, dyplomowanym diet coachem. Jako trenerka promuje zdrowy styl życia poprzez edukację żywieniową. W książce znajdują się odpowiedzi na niezwykle ważne pytania: co wpływa na chęć sięgnięcia po jedzenie, dlaczego jemy pod wpływem emocji, dlaczego jedzenie jest takie emocjonalne oraz dowie się, co może zaspokoić głód emocjonalny?

„Winny”, czyli intrygujący debiut imprintu Słowne mroczne

Nową propozycją Słownego z pewnością nie będą zawiedzeni miłośnicy powieści z dreszczykiem. 14 kwietnia swoją premierę ma najnowsza powieść Joanny Opiat-Bojarskiej, jednej z najpopularniejszych autorek powieści kryminalnych w Polsce. Thriller „Winny” przenosi nas do Inowrocławia. Doskonale skonstruowana, pochłaniająca intryga to gra z czytelnikiem na najwyższym poziomie. A zakończenie zaskoczy nawet najbardziej wytrawnych miłośników gatunku. Książka zostanie wydana nakładem imprintu Słowne mroczne.

Dwie propozycje z uczuciem