Daphne Bugler w magazynie „GQ” stwierdziła, że „świat nie zasługuje na Harry’ego Stylesa”. Ale świat ma Harry’ego Stylesa. Oto jego historia.

Harry Styles zyskał rozgłos jako członek zespołu One Direction. Poznał jednak smak sławy jako jeden z najpopularniejszych piosenkarzy na świecie, aktor hollywoodzki, a także ikona mody.

Książka Danny’ego White’a to historia tego popularnego artysty od dzieciństwa aż po szczyt sławy.

Autor odtworzył w niej szczegóły rozpadu One Direction i drogę Harry’ego Stylesa do zbudowania od nowa swojego wizerunku jako solisty.

Jego pierwszym solowym utworem było Sign of the Times. Harry’emu utkwił w pamięci moment, gdy po zapoznaniu się z singlem zadzwonił do niego Simon Cowell. Harry z zapartym tchem oczekiwał, jak dawny mentor zareaguje na jego solowe dokonania. Powiedział, że singiel naprawdę mu się podoba i że jest ze mnie bardzo dumny. To była przyjacielska pogawędka. Nie chcę przez to powiedzieć, że nasze wcześniejsze rozmowy nie były utrzymane w serdecznym tonie. Po prostu tym razem nie przeszkadzała mi natrętna myśl: „oho, szef dzwoni”, i była to miła odmiana.

Harry Styles tworzy niepowtarzalną muzykę ‒ album Fine Line (2019) zdobył uznanie na całym świecie. On sam w rozmowie z magazynem „i-D” wyznał: Wydaje mi się, że jeśli bez przerwy pozostajemy w strefie komfortu, narażamy się na nudę. Czasami trzeba zaryzykować i zacząć wszystko od nowa.

Opinie o albumie były bardziej niż entuzjastyczne:

Dzieło artysty świadomego swojego talentu („Guardian”)

Czysta radość („NME”)

Jeśli istnieje coś takiego jak męskość pozbawiona toksycznego elementu, jej formułę wciela w siebie Harry Styles („Rolling Stone”).

Styles nie poprzestał jednak na branży muzycznej. Pasja i talent zaprowadziły go na plan kinowego przeboju, jakim był film „Dunkierka” oraz do programu rozrywkowego „Saturday Night Live”.

W recenzji filmu zamieszczonej w magazynie „Variety” czytamy: Nie dość, że Alex zachowuje życie, to jeszcze widzimy go niemal do samego końca filmu. Ostatnia, naładowana emocjami scena w pociągu nie pozostawia złudzeń, że Harry jest całkiem obiecującym początkującym aktorem.

Harry stał się także ikoną świata mody i ambasadorem legendarnej marki Gucci. To on przejdzie do historii jako pierwszy mężczyzna, który pojawił się na okładce amerykańskiej edycji „Vogue’a”.

„Vogue” pisał o stylizacjach Harry’ego: warto zwrócić uwagę na łatwość, z jaką gwiazdor przekracza kolejne granice. […] Styl, w jakim się ubiera, nie ma na celu przypodobania się fanom. Nastawiony jest raczej na przełamywanie konwenansów decydujących o tym, jak można ubierać się na scenie i poza nią.

Fenomen Harry’ego polega również na tym, że projekty, które tworzy lub współtworzy łączą pokolenia – jego wielbiciele dojrzewają razem ze swoim idolem, rzesze wiernych słuchaczy towarzyszą mu od czasów One Direction, powiększając się wciąż o nowych fanów artysty.

Artysta urzeka naturalnością, charyzmą i wyrafinowaniem – jego profile w mediach społecznościowych śledzi ogromna liczba fanów – ma 38 milionów obserwujących na Instagramie, 36 milionów na Twitterze, 16 milionów na Facebooku. A jednak ma do tychże mediów spory dystans:

Ta książka to zapis życie człowieka będącego uosobieniem wszechstronnej i nowoczesnej gwiazdy popu.
A on nie powiedział jeszcze ostatniego słowa… To pozycja obowiązkowa dla wszystkich fanów rozlicznych talentów Harry’ego Stylesa, niezależnie od ich wieku.

Harry Styles. Nieautoryzowana biografia

O autorze książki:

Danny White jest autorem książki poświęconej One Direction 1D. Tacy właśnie są, która została przełożona na szesnaście języków, szybko stając się międzynarodowym bestsellerem. Napisał też poczytne biografie m.in. Rihanny, Nialla Horana, will.i.ama oraz Johnny’ego Deppa.