„Wolka” to polsko-islandzka produkcja, która po wielu miesiącach przerwy otwiera pierwszy tydzień w kinach! Już od piątku 21 maja ruszają przedpremierowe pokazy emocjonującego, pełnego pasji filmu o dążeniu do wolności. Podobnie jak główna bohaterka Anka, widzowie też mogą poczuć wolność po otwarciu kin i powrocie do normalności. Ten film będzie idealny na pierwszy seans filmowy po przerwie.

Fot. Materiały prasowe

Lista kin, w których można zobaczyć film już od 21 maja:
Pokazy przedpremierowe filmu „WOLKA” już od 21 maja – Aktualności – Monolith Films

Główną rolę w filmie gra Olga Bołądź, znana z takich filmów jak „Służby specjalne”, „Skrzydlate świnie” czy „Wolta”. Hasłem tej tajemniczej kobiety jest ”Wolka to wolność, wolność to walka” i zgodnie z tym za wszelką cenę chce odzyskać to, co zostało jej odebrane. Anka to pierwsza polska bohaterka, która niczym Lisbeth Salander rusza na podbój Europy przywołując na myśl bestsellerową serię Millennium. Obok niej obserwujemy znakomite kreacje aktorskie Eryka Lubosa („Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej”, „Drogówka”, „Underdog”), Anny Moskal, Marianny Zydek oraz Jana Cięciary. Reżyser Árni Ólafur Ásgeirsson, Islandczyk przez wiele lat mieszkający i studiujący w Polsce, w niezwykły sposób pokazał piękno Islandii i historie zamieszkujących ją Polaków.

Historia filmu rozpoczyna się, gdy Annie zostają ostatnie dni odsiadki, a to oznacza, że nadchodzi czas rozliczenia się z przeszłością. Gdy opuszcza więzienne mury, jej nadrzędnym celem jest odnalezienie Doroty, z którą ma rachunki do wyrównania. Szybko okazuje się, że to jednak nie jest takie proste, a w nowej rzeczywistości może liczyć tylko na siebie. Poszukiwania sprowadzają ją na Islandię, gdzie podając się za przyjaciółkę Doroty, szybko zyskuje zaufanie jej rodziny. Tylko one dwie wiedzą o co toczy się gra. Jak długo potrwa ta sielanka? Jakie mroczne tajemnice kryje w sobie nasza bohaterka i jaki jest prawdziwy cel wizyty? Jedno jest pewne – na tej wyspie nie jest już bezpiecznie.