Słoneczne dni i wakacyjna atmosfera sprzyjają przebywaniu na świeżym powietrzu, tym bardziej że ostatnie miesiące spędziliśmy w domu przez izolację społeczną spowodowaną pandemią. Wciąż musimy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, ale przy ich zachowaniu możemy widywać się ze znajomymi czy rodziną, a wspaniałym pomysłem na spotkanie towarzyskie jest zorganizowanie pikniku. Podpowiadamy jak go przygotować, tak by każdy uczestnik wrócił do domu z niezapomnianymi wspomnieniami.

Piknik to świetna forma spędzania wolnego czasu z najbliższymi, ale aby móc w pełni cieszyć się ze wspólnych chwil, dobrze jest go wcześniej odpowiednio zaplanować. O czym powinniśmy pamiętać przygotowując się do pikniku?

Odpowiednie miejsce to podstawa

Wybór lokalizacji to kluczowa kwestia przy planowaniu pikniku. Niezależnie od tego czy zdecydujemy się na pobliski park, łąkę lub wyjazd za miasto, dobrze wcześniej sprawdzić warunki terenu. Starajmy się znaleźć miejsce, w którym podłoże jest płaskie, dzięki czemu łatwiej będzie nam na nim stawiać napoje albo pojemniki z jedzeniem. Upewnijmy się także czy wybrany przez nas obszar nie jest własnością prywatną, tak by uniknąć niepotrzebnych nieporozumień. Jeśli zależy nam na prywatności i spokoju, postawmy na mniej popularną okolicę – wtedy będziemy mieć pewność, że nasz odpoczynek nie zostanie przerwany przez innych biesiadników. Zwróćmy też uwagę na okoliczną roślinność i zwierzęta – nie chcemy przecież rozłożyć koca w pobliżu mrowiska, poparzyć się pokrzywami czy zostać przestraszeni przez dziki. Nawet najlepszy piknik mogą popsuć owady, dlatego należy zabrać ze sobą środki je odstraszające i chroniące przed ukąszeniami.