Wakacje to moment, w którym wreszcie możemy sobie pozwolić na pełny luz. Czas, kiedy zamiast drażniącego dzwonka, budzi nas zapach świeżo skoszonej trawy i promienie słońca, rzucające wiązki światła na zaspaną jeszcze twarz. Budzikowi w tym czasie mówimy stanowcze nie! Wyjazd kamperem to jeden z wielu pomysłów na spędzenie letnich wakacji. Pozwoli na swobodę i niezależność, realizację marzeń i możliwość obrania wielu destynacji podróży – na własnych zasadach! Zapraszamy do zapoznania się ze wskazówkami, które pomogą w pełni cieszyć się urlopem w domu na kółkach, tak jak chcesz i tam, gdzie chcesz!

Plan na wyjazd w pigułce

Wybór pojazdu – check!

Wybór kampera zależy od tego, z kim planujemy wspólny wyjazd, jakie mamy plany na podróż, a także od… budżetu. We dwójkę z powodzeniem zmieścimy się w małym kamperze typu van. Rodzinnie lub większą grupą przyjaciół możemy wybrać jeden z dostępnych modeli – mały, średni kamper lub duży VR. Każdy wyposażony jest na ogół w cztery miejsca do spania, kuchnię oraz część wypoczynkową. Jednym słowem dom, którym można przemierzać wiele kilometrów w komfortowych warunkach.

Zaopatrzenie kuchni – check!

Kuchenka dwupalnikowa i lodówka to podstawowe wyposażenie kuchni w kamperze. Warto wziąć ze sobą dobre noże i deskę do krojenia, ściereczki, zastawę. Zdecydowanie najlepiej zaopatrzyć się w naczynia wielokrotnego użytku, które są o wiele lepsze dla środowiska. Na porządne zmywanie  będziemy mogli sobie pozwolić korzystając z kampingowej infrastruktury. Warto również wziąć ze sobą czajnik oraz kawiarkę, jeśli lubimy rano niespiesznie cieszyć się espresso, podziwiając naturę wokół. Do lodówki wrzućmy ulubione produkty spożywcze. W czasie podróży będzie można ją uzupełniać, korzystając z zakupów u lokalnych dostawców.