Walentynki zbliżają się wielkimi krokami i wciąż nie masz pomysłu na prezent dla ukochanej osoby? A może w tym roku planujesz spędzić je samotnie celebrując miłość do samej siebie? Niezależnie od Twojej koncepcji wieczoru, jego świetnym uzupełnieniem będzie zjedzenie czegoś pysznego i najlepiej słodkiego. Przedstawiamy 3 inspiracje na walentynkowe desery, które podbiją serce każdego łasucha!

Co roku 14 lutego świat szaleje na punkcie wyznawania sobie uczuć, ale tegoroczne walentynki wymagają szczególnego kulinarnego zaangażowania. Restauracje, ze względu na pandemię, są wciąż zamknięte, dlatego wszelkie kolacje muszą odbywać się w domowym zaciszu. Oczywiście nadal możesz zamówić jedzenie na wynos, ale jeśli naprawdę Ci na kimś zależy, zgodnie z powiedzeniem „przez żołądek do serca”, zaserwuj tej osobie samodzielnie przygotowany posiłek lub przynajmniej deser. Jakie słodkości polecamy?

Pucharki pełne smaku

Desery podawane w szklanych naczyniach mają dwie główne zalety: wyglądają efektownie oraz są proste i szybkie w przygotowaniu. Najpopularniejszymi łakociami tego typu są lody serwowane w pucharkach z dodatkami – koniecznie wypróbuj np. te o smaku śmietankowym z gorącymi malinami! Jeśli jednak chcesz spędzić w kuchni trochę więcej czasu, możesz stworzyć warstwowy deser, na przykład na bazie kremu ze śmietanki i mascarpone. Po ubiciu kremówki wystarczy zmieszać ją z mascarpone – tego typu masa jest smakowita sama w sobie, ale można też ją urozmaicić wmiksowując w nią owoce lub rozpuszczoną, ostudzoną czekoladę. Pamiętaj, aby deser z takim kremem do chwili podania przechowywać w lodówce.