1 czerwca – na ten dzień ze zniecierpliwieniem czekają wszystkie dzieci. Otrzymują wówczas nie tylko moc prezentów, ale też ulubione słodkie upominki, a w wielu domach organizowane są przyjęcia z przyjaciółmi i rówieśnikami. Okazji do świętowania nie zabraknie, ponieważ w ten sam dzień przypada również Światowy Dzień Mleka. Jak uczcić te wyjątkowe święta? Jeśli chcemy zaskoczyć nasze pociechy i zapewnić im dodatkowe atrakcje, warto zaprosić je do wspólnego przygotowania smakołyków. Jakie proste danie można szybko zrobić w domowym zaciszu? Sprawdźcie sami!

Podaruj dziecku porcję zdrowia

Jednym z pomysłów są desery na bazie mleka, wśród których niepodważalną pozycję ulubieńca dzieci od lat zajmuje… budyń na mleku! Nie dość, że jest bardzo smaczny posiłek, to przy tym także zdrowy. Mleko to bardzo ważny składnik codziennej diety malucha, znajdujący się u podstawy piramidy zdrowego żywienia. Ma wysoką wartość odżywczą – jest źródłem cennych składników takich jak białko, tłuszcz oraz witaminy i minerały – szczególnie ważny jest wapń, niezbędny do prawidłowego rozwoju układu kostnego. Jest on ogromnie istotny w kontekście rozwoju dzieci i młodych osób. Nasz organizm magazynuje znaczną większość tego pierwiastka do około 20. roku życia, a nabiał to naturalny sposób na jego uzupełnienie.

Słodkie chwile

Dzień Dziecka to wyjątkowa okazja, aby zapewnić naszym pociechom wiele smacznych wspomnień. Zamiast tradycyjnych czekoladowych upominków, doskonałym pomysłem będą samodzielnie wytwarzane łakocie, do przygotowania których możemy zaprosić wszystkich małych gości, którzy tego dnia pojawią się w naszych domach. Niezwykle prostym i uwielbianym przez dzieci smakołykiem będzie np. domowy budyń. Ugotowanie pysznego deseru z pewnością będzie doskonałą zabawą dla najmłodszych, których możemy zaangażować np. do podawania, odmierzania, mieszania i dodawania poszczególnych składników. Gwarantujemy, że tak przygotowany budyń zniknie w mgnieniu oka, a nasze pociechy poproszą nas o niejedną dokładkę. Jesteście gotowi? Przepis prezentujemy poniżej – całość nie powinna zająć więcej niż 15 minut.