Shake białkowy to jeden z tych suplementów, po który sportowcy sięgają najczęściej i najchętniej, by zbudować upragnioną muskulaturę. Jednak odżywki białkowe – poza gronem wiernych im fanów – mają także spore ugrupowanie sceptyków, których błędna ideologia względem stosowania białka upowszechniła wiele mitów na jego temat. Pytanie zatem brzmi: Które teorie są prawdziwe, a które z nich to tylko pomówienie?

Białko to ważny składnik naszej diety. Jego właściwa podaż ma szczególne znaczenie nie tylko w aspekcie zdrowia. Bez odpowiednich ilości białka nie zbudujemy mięśni! Oczywiście, dobrze zbilansowana dieta jest w stanie pokryć nawet bardzo wysokie zapotrzebowanie na ten składnik, co jednak w praktyce często bywa utrudnione. Obecnie niewielu z nas ma czas, by przygotowywać posiłki, które uwzględniają stosowną wartość pełnowartościowych protein i… są spożywane co 2-3 godziny. Tutaj z pomocą nadchodzi odżywka białkowa!

Stosowanie białka w postaci suplementu przynosi policzalne korzyści, a nade wszystko – jest wygodne. Poniżej przedstawiam najpopularniejsze mity dotyczące odżywek białkowych. Są one najczęściej autorskimi obawami powziętymi znikąd i wynikają z niewiedzy jednostki. Mam nadzieję, że wraz z dzisiejszym wpisem rozwieje niejedną wątpliwość oraz dowiodę braku zasadności większości “legend” opiewających suplementację białkiem. Zapraszam!