Sierpień, a szczególnie jego druga połowa, wielu osobom upływa pod znakiem powrotu do szkoły. Aby ułatwić te przygotowania i mieć pewność, że o niczym nie zapomnieliśmy, warto mieć uniwersalną listę, która sprawdzi się niezależnie od wieku ucznia. Przygotowaliśmy ją dla Was! Sprawdź nasz „szkolny niezbędnik” i upewnij się, że masz już wszystkie 5 rzeczy, które przydadzą się na kolejny rok nauki.

Przygotowania do nowego roku szkolnego to przede wszystkim zakupy. Zanim jednak popędzimy do sklepów i księgarni, musimy odrobić pracę domową, czyli stworzyć „check listę” wszystkiego, czego potrzebujemy. Takie podejście to szansa na odpowiedzialne zakupy i oszczędność czasu – w końcu im mniej dni pozostaje do 1 września, tym bardziej wydłużają się kolejki w sklepach ze szkolnymi wyprawkami.

By praca poszła sprawniej, przygotowaliśmy dla was „ściągę” – listę niezbędnych dla ucznia rzeczy. Na dobry początek zachęcamy do sprawdzenia domowych zapasów i upewnienia się, że na tej liście nie znajdują się przedmioty, których wasze dziecko nie potrzebuje, bo np. zostały po poprzednim roku szkolnym, a wciąż są w dobrym stanie.