Według najnowszych postanowień praca żłobków i przedszkoli może zostać wznowiona już 6 maja. Warto więc szczególną uwagę poświęcić przedszkolakom, dla których przerwa w edukacji była znacząca. Maluchy często nie pamiętają, jak wyglądał czas codziennego uczęszczania do placówki. Istotne więc jest, aby już teraz przygotować dziecko na nadchodzące zmiany i zacząć przyzwyczajać przedszkolaka do myśli o powrocie. Jak to zrobić?

Czasem już dłuższa choroba może być przyczyną problemów z ponowną adaptacją w przedszkolu. Obecnie maluchy nie uczęszczają do placówek już od kilku tygodni. Taka przerwa, nawet dla wprawionych przedszkolaków, jest znacząca i może wybić dziecko z codziennego rytmu dnia. Warto więc już teraz zacząć przygotowywać maluchy na powrót. Pozwoli to nie tylko oszczędzić wiele stresu dziecku, ale również pomoże nam wrócić do pracy, nie martwiąc się o pociechę.

Rozmawiaj z maluchem

Najważniejszą kwestią jest nasze podejście do całej sytuacji. Warto przypomnieć maluchowi, co najbardziej podobało mu się w codziennych spotkaniach w przedszkolu.