W związku z panującą pandemią koronawirusa, Ministerstwo Edukacji Narodowej podjęło decyzję o zawieszeniu zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Dla wielu rodziców sytuacja ta stanowi wyzwanie zarówno logistyczne, jak i dydaktyczne. O ile starsze pociechy mogą korzystać z aplikacji Librus, tak opiekunowie najmłodszych muszą zmierzyć się z edukacją domową w nowym wymiarze. Eksperci przedszkola dwujęzycznego KIDS&Co. podpowiadają jak w sposób efektywny wykorzystać ten czas.

Rodzice mający możliwość pracy w trybie home office, starają się łączyć aktywność zawodową z opieką nad dziećmi, zapewniając jednocześnie przedszkolakom ciągłość edukacji i stabilność codziennej rutyny. O tym, jak ważna jest ta ostatnia, doskonale wie ten, kto pozwolił przedłużyć nieco dziecku popołudniową drzemkę i musiał mierzyć się z aktywnym 3-latkiem o północy. Co zatem warto zrobić, aby jak najefektywniej wykorzystać czas w domu?

Harmonogram pracy dla dużych i małychO roli rutyny w życiu malucha, nie trzeba nikogo przekonywać. Warto dopytać opiekuna, jak dokładnie wyglądał standardowy scenariusz dnia w przedszkolu i w miarę możliwości wdrożyć go w domu. W jaki sposób?