Wakacje to czas, gdy dzieci odpoczywają od nauki i nabierają sił przed kolejnym rokiem szkolnym. Jednakże jest to także czas radości, poznawania nowych możliwości, aktywności czy znajomości. Można pomóc dziecku w wyborze kierunku rozwoju czy pasji poprzez udział w obozie młodzieżowym. Obecnie firmy takie jak Kogis specjalizują się w organizacji tematycznych wyjazdów, w trakcie, których dzieci i młodzież są aktywne, nawiązują nowe znajomości czy rozwijają swoje zainteresowania.

Zalety wyjazdu na obóz młodzieżowy lub kolonie?

Obóz letni czy kolonie dla dzieci i młodzieży to dobry sposób na spędzanie wolnego czasu. To właśnie w tym czasie nawiązują się znajomości, nawet na całe życie. Wspomnienia z takiego okresu dają siłę do marzeń i planów na kolejny rok. Wspólny pobyt z młodymi ludźmi jest szansą na przeżycie niepowtarzalnej przygody(bez względu na pogodę czy miejsce pobytu). Taki wyjazd może być także miejscem poznania, czym jest wakacyjna miłość lub przyjaźń bez względu na odległość. Dodatkowo samodzielny wyjazd pozwala młodzieży i dzieciom zaznać samodzielności poznania własnego charakteru, a wszystko dzięki różnym sytuacjom i trudnościom do pokonania. Z kolei tematyczne obozy pozwalają nabyć nowe umiejętności lub usprawnić już posiadane. Specjalistyczne obozy wakacyjne umożliwiają doskonalenia jak i dzielenie się pasją i doświadczeniem z innymi. Wyjazd bez rodziców, z daleka od własnego podwórka to przede wszystkim możliwość oderwania się od codzienności i wypoczynku. Natomiast poznawanie nowych miejsc i ludzi zapewnia wspomnienia, którymi można się dzielić ze wszystkimi, a nawet wzbudzą zazdrość niektórych. Wyjazd oznacza również powrót z niecodziennymi pamiątkami dla najbliższych. Wakacyjny wyjazd gwarantuje kąpiel, opalanie się czy imprezy w gronie rówieśników.

 Kto może jechać na kolonie lub obóz młodzieżowy?

Tego rodzaju wyjazdy są przeznaczone dla osób w wieku od 15 do 18 lat. Poza tym musi to być osoba lubiąca dobrą zabawę. Wybranie obozu zgodnie z własnymi zainteresowaniami i oczekiwaniami gwarantuje dobrą zabawę przez cały czas. Wybór obozów jest ogromny(jak np. oferta firmy Kogis). Takie wyjazdy dzieli się na kategorie jak:

  • obozy sportowe(gotowe na przyjęcie chętnych z podstawowymi lub zaawansowanymi umiejętnościami w grze w piłkę, siatkówkę, koszykówkę i inne)
  • obozy artystyczne(gdzie można szlifować wiedzę z zakresu rękodzieła, tańca, malarstwa, muzyki bądź fotografii;
  • obozy survivalowe i militarne(gdzie młodzież uczy się jak przetrwać w dziczy czy udzielić pierwszej pomocy);
  • obozy językowe(dla osób, których pasją jest nauka języków obcych bez względu na porę roku)

W sytuacji, gdy młody człowiek jeszcze nie odkrył swojej pasji może wybrać obóz rekreacyjny, który zapewni odpoczynek i relaks dzięki takim atrakcjom jak wycieczki, zabawy, zawody, kąpiele czy plażowanie.

 Jak wybrać wakacyjny wyjazd?

Przede wszystkim młody człowiek powinien określić, co lubi, a za czym nie przepada, co pozwoli wyeliminować obóz z nieprzyjemnymi dla niego atrakcjami. Wyznacznikiem wyboru powinna być preferowana aktywność, która zapewni relaks i odpoczynek. Dla zapoznania się z atrakcjami wystarczy zapoznać się z ofertą na stronie organizatora wyjazdu(jak np. https://www.kogis.pl/obozy). Organizatorzy wyjazdów dla młodzieży posiadają bogate doświadczenie, odpowiednio dobraną kadrę opiekunów czy bogatą ofertę atrakcji do przeżycia. Strony internetowe dokładnie opisują wszystkie aspekty przygotowanego przez organizatorów programu. Warto pamiętać, że opiekunowie muszą posiadać odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie. Sam obóz może być relaksem, ale też inwestycją w przyszłość(np. obozy językowe czy dla programistów). W przypadku wyboru miejsca obozu młodzież posiada dostęp do szerokiej oferty począwszy od morza, Mazur, gór czy nawet wyjazdu za granicę. Obecnie oferty obozów w Polsce pozwalają na realizację różnorodnych pasji jak taniec, sport, muzyka, gry RPG i wiele innych.

Artykuł sponsorowany