Obecna sytuacja jest niezwykle ciężka, zarówno dla rodziców, jak i samych dzieci. Pozbawione codziennych wyjść na plac zabaw czy wspólnych psot z koleżankami i kolegami w przedszkolu, nudzą się, a rodzicom coraz szybciej kończą się pomysły na gry i zabawy. Przygotowaliśmy więc dla was 9 propozycji na to, jak spędzić z dzieckiem czas, a przy okazji rozwinąć jego wyobraźnię, motorykę oraz mowę.  Doskonale wiemy, że najlepszą formą nauki dla małego dziecka jest zabawa.

Teraz kiedy maluchy spędzają dużo czasu w domu, dokładamy szczególnych starań, żeby zapewnić im jak najwięcej edukacji przez rozrywkę. W końcu przedszkolak nie może spędzić kilku godzin przed telewizorem, oglądając kolejne odcinki bajek. Sprawmy, aby ten czas był nie tylko okazją do zabawy z najbliższymi, ale również wpłynął pozytywnie na jego rozwój. Poniżej znajdziecie propozycje zabaw przygotowanych przez pedagogów dwujęzycznych przedszkoli KIDS&Co.

Zabawy na wyobraźnię

Możliwość rozwiązywania problemów, analizowania i teoretyzowania pomaga maluchom rozwinąć swoją wyobraźnię i kreatywność. Tak jak z innymi dziedzinami, również te umiejętności należy z maluchem regularnie ćwiczyć.