Informacja, że zostaniesz mamą z pewnością zmieniła Twój styl życia – zaczęłaś zwracać większą uwagę na to co jesz, starasz się ograniczyć stres, a w internecie, oprócz ubranek, szukasz ćwiczeń dla kobiet w ciąży. W tym wyjątkowym okresie powinnaś także dokładnie przyjrzeć się swoim kosmetykom – nawet tym naturalnym, które powszechnie uznaje się za bezpieczne. Analiza nie będzie możliwa bez czytania składów, ale bez obaw. Nie musisz być ekspertem, aby wykluczyć szkodliwe i niebezpieczne produkty. Podpowiadamy jakich substancji unikać oraz co powinno znaleźć się w kosmetyczce przyszłej mamy.

W okresie ciąży i karmienia piersią zmiany hormonalne w organizmie sprawiają, że skóra jest bardziej wrażliwa i skłonna do podrażnień, a na ciele zaczynają pojawiać się rozstępy, cellulit lub pękające naczynka. Produkty, których używałaś do tej pory mogą w tym czasie być nie tylko nieskuteczne, ale też niebezpieczne dla Ciebie i dziecka.

Dlatego analiza składów, które zazwyczaj wypisane są w kolejności malejącej na odwrocie opakowania po sformułowaniu „INCI” lub „Ingredients”, to bardzo ważny krok. W tym szczególnym czasie warto postawić na kosmetyki naturalne, zwłaszcza te, które zawierają ekologiczne składniki. Ale czy wszystkie kosmetyki naturalne są bezpieczne dla kobiety w ciąży? Jak wybrać te najlepsze?