Schodki dla dzieci do kuchni pomagają Twojemu maluchowi uczestniczyć w pracach domowych, a Tobie czerpać przyjemność z czasu spędzanego z dzieckiem.

Schodki dla dzieci do kuchni – bezpieczna nauka poprzez zabawę

Świat małego dziecka to same nowości. To także idąca za nimi ciekawość, której nie zaspokaja bierna obserwacja. Dzieci uwielbiają naśladować rodziców i dostawać od nich „dorosłe”, choć proste zadania. Jedną z czynności, która przynosi maluchom wyjątkową frajdę, jest wspólne gotowanie. A taką zabawę mogą ułatwić schodki dla dzieci do kuchni. Dzięki nim dzieci mogą bezpiecznie przebywać na wysokości blatu, a tym samym zawsze znajdować się w zasięgu wzroku rodzica.

Na co zwracać uwagę przy wyborze schodków dla dzieci do kuchni?

Schodki dla dzieci do kuchni to ogromne wsparcie dla rodziców, pod warunkiem, że zostaną one wykonane z zachowaniem zasad bezpieczeństwa. Po pierwsze, taka drabinka musi być wykonana z wytrzymałego materiału, który zniesie gwałtowne ruchy (np. podskoki). W takim wypadku najlepiej sprawdzi się kilkuwarstwowe, klejone drewno o wyszlifowanych krawędziach. Po drugie, schodki muszą być stabilne – nie mogą przechylać się w trakcie wchodzenia. Powinny także posiadać regulację wysokości, aby nadążyć za rosnącym dzieckiem.