Czy w nowocześnie urządzonym mieszkaniu jest jeszcze miejsce na wykładzinę? Zdecydowanie tak! Jeśli chcemy czuć miękkość i ciepło pod stopami, wykładzina dywanowa będzie bardzo dobrym wyborem. Jeśli we wnętrzu chcemy wywołać wrażenie chłodnej elegancji, doskonale sprawdzą się wykładziny winylowe.

Mody się zmieniają i nie omijają także naszych mieszkań. Dziś już nieco rzadziej niż jeszcze kilkanaście lat temu w domach stosuje się dywany, a jeśli już, to często zajmują one jedynie fragment powierzchni, odsłaniając piękno drewnianej lub ceramicznej podłogi w pozostałej części pomieszczenia. Jeśli natomiast miękka powierzchnia ma pokrywać cały salon, sypialnię lub pokój dziecięcy, wówczas wybiera się zazwyczaj wykładziny dywanowe, często w jednolitym kolorze. Dzięki temu podłoga prezentuje się nowocześnie, a zarazem zapewnia komfort stopom.

Ciepło i miękko pod stopami

Wykładziny dywanowe doskonale amortyzują upadki, co będzie bardzo istotne, jeśli w domu są małe dzieci. Inną ważną zaletą wykładzin dywanowych jest fakt, że bardzo dobrze tłumią dźwięki.