Przytłumione, ciepłe barwy, otaczający nas spokój i lekka nutka tajemniczości – tak kojarzy się nam światło związane z nadchodzącymi świętami. Zanim nadejdzie magiczny, wigilijny wieczór, a potem Boże Narodzenie i Nowy Rok, możemy zadbać o odpowiedni, nastrojowy klimat w mieszkaniu. Nowoczesne rozwiązania oświetleniowe są w zasięgu ręki.

Złoto, które koi nerwy

Ciepłe, nastrojowe światło – doskonale pasuje zarówno do wnętrz w stylu klasycznym, jak i tych nowoczesnych. Żarówki dekoracyjne LED Paulmann o ciepłym, złotym świetle sprawdzają się wszędzie tam, gdzie źródło światła jest widoczne, a więc w zawiesiach, kinkietach i żyrandolach. Idealnym rozwiązaniem jest ich połączenie z lampami wiszącymi Pendulum z rodziny Paulmann Neordic. Dzięki takiemu mariażowi każda kuchnia zamieni się przytulne, ciepłe miejsce.

Światło z miejskiej dżungli

Kawałek lasu, czyli choinka, pojawi się niemal w każdym w domu. Efekt, jaki zapewnia, warto wzmocnić odpowiednio dobranym oświetleniem. Wyśmienitym kompanem dla drzewka wydają się być lampy Narve – podłogowa i biurkowa. Modne połączenie materiałowego abażuru i metalowego stojaka zapewnia światło rodem z „miejskiej dżungli”. Taki zestaw wprowadza lekkie, wesołe akcenty w każdym pokoju. Dzięki temu można dowolnie zmieniać jasność i nastrój. Doskonale też współgra z wszystkimi innymi oprawami Neordic, dzięki czemu można skomponować swój mały, przytulny kawałek świata. Warto wybrać model lampy umożliwiający ściemnianie światła oraz odpowiednie, klimatyczne żarówki.

Wędzone szkło to przytulne otoczenie

Świetnym uzupełnieniem lamp Narve są ich siostry z serii Neordic – Elia i Edla (wiszące) oraz Iben (stojąca). Wykonane z wędzonego szkła, korka i czarnego metalu nie tylko nastrojowo oświetlają wnętrza, ale też stanowią ich niezwykłą ozdobę. Również w tym przypadku warto zdecydować się model ze ściemniaczem.

Prosto, technicznie, wygodnie

Tym, którzy wolą bardziej techniczny design, do gustu powinien przypaść klimat oferowany przez lampę wiszącą LED Lento. Jej kształt zachwyca szykowną prostotą, zapewniając zarówno światło skierowane w dół, jak i w górę (w zależności od potrzeby). Wysokość zawiesia można regulować. Nowoczesny moduł LED zapewnia znakomity strumień świetlny rzędu 3495 lm. Co więcej, dzięki darmowej aplikacji Home Paulmann możemy regulować strumień świetlny oprawy oraz sterować barwą światła tak, by dostosować ją do nastroju i swoich potrzeb (w zakresie 2700-6000 K).

Kolorowe światła nie tylko na drzewku

Mieniące się różnymi barwami światełka są domeną choinki. A może warto je wesprzeć? Wystarczy pokój oświetlić przy pomocy prostych i lekkich, ale dających nowe możliwości lamp Ramos (podłogowa i biurkowa). Dysponują one dwoma źródłami światła – świecącymi w dół i w górę. Pierścień ze specjalnej sprężystej folii pozwala osiągnąć specjalne, wielobarwne efekty świetlne. Głowica punktowa przechyla się o 355 stopni, dzięki czemu można łatwo oświetlić ścianę i stworzyć oświetlenie pośrednie. Lampa jest wyposażona w ściemniacz i wygodny przełącznik nożny.

Nowy pokój bez remontu

W rolę barwnego sojusznika lampek choinkowych może się też skutecznie wcielić lampa kulkowa Favia (dostępna w wersji stołowej i ściennej). Potrafi oświetlić puste ściany przyjemnym, nienatrętnym i nieoślepiającym światłem. Co więcej, kolorowe promienie tworzą na ścianach rozmaite wzory graficzne – w zależności od kąta, pod jakim padają. Wystarczy więc przenieść Favię z półki na stół, na szafkę czy przymocować ją do ściany, by odnieść wrażenie, że znajdujemy się w zupełnie nowym pokoju. Nie bez znaczeni jest też fakt, że kabel został osłonięty estetyczną, przyjemną  dotyku tkaniną.

Delikatne piękno w Twoim domu

Boże Narodzenie i Nowy Rok to czas wyjątkowy. Warto więc sięgnąć po unikalne rozwiązania, które z powodzeniem zostaną z nami przez cały rok, poprawiając nam humor. Jednym z nich jest ażurowa, trójwymiarowa lampa 3D Glass, która zapewnia wyjątkowe efekty świetlne. Wszystko za sprawą delikatnej, szklanej siatki. Płaski, akrylowy dysk podłączony do podstawy jest po wyłączeniu lampy ledwie widoczny. Kiedy włączymy lampę, urzekająca kruchość światła emitowanego przez tę lampkę zapewnia moc niezwykłych wrażeń. Na dodatek dzięki bogactwu wzorów każdy może dopasować wygląd urządzenia do własnych wymagań.

Zrób sobie świet(l)ną choinkę

Choinka, która sama świeci i nie zajmuje miejsca. A po świętach można ją zmieni np. w… zamek. Takie możliwości daje nam oferowany przez firmę Paulmann zestaw Flex LED 3D Strip (1,5 m, 3 m lub 5 m). Wykonany ze specjalnego tworzywa sztucznego świecący pasek (samoprzylepny) możemy dowolnie układać, zginać (maksymalnie pod kątem 60 stopni) i formować. Wszystko bez jakichkolwiek dodatkowych akcesoriów. W zestawie znajdują się zasilacz i pilot do ustawiania kolorów. Taśmę można dowolnie skracać, dopasowując ją do kształtu, który chcemy osiągnąć. Jednego dnia na ścianie może więc świecić duża choinka, a następnego mniejsza – zupełnie innego kształtu.

Świąteczny nastrój na balkonie i tarasie

Koniec grudnia to czas, gdy szczególnie dbamy o to, by w całym naszym otoczeniu było miło i przytulnie. Świąteczny klimat warto więc także wprowadzić na balkon, loggię czy taras. W tym przypadku świetnym rozwiązaniem jest Water LED Digital Motion Color, czyli zestaw nowoczesnych, kolorowych, świecących pasków (3 m lub 4,8 m). To radosne światło, które mamy pod pełną kontrolą dzięki systemowi cyfrowego sterowania: możemy dowolnie mieszać kolory, wyłączać po 3 LED-y od końca paska, przyciemniać światło i zmieniać długość świecących elementów. Można też skrócić pasek, gdy to potrzebne i zabezpieczyć końcówkę specjalną zaślepką. Cały zestaw jest odporny na działanie wody. W sumie do dyspozycji jest aż 164 funkcji świetlnych.

Wystarczy sięgnąć po jedno z tych rozwiązań, by sobie i swoim najbliższym zapewnić świet(l)ne Święta Bożego Narodzenia i taki sam Nowy Rok.

https://www.langelukaszuk.pl

https://paulmannoswietlenie.pl