Każde z domowych pomieszczeń z uwagi na swój konkretny charakter spełnia inne zadanie odpowiadając tym samym na różne potrzeby. Wybór oświetlenia, choć brzmi dość banalnie, może okazać się prawdziwym wyzwaniem. Optyczne powiększenie pomieszczenia, stworzenie klimatu sprzyjającego relaksowi czy też spotkaniom towarzyskim a może po prostu zapewnienie odpowiednich warunków do pracy? Dobrze rozplanowane światło będzie tutaj kluczowym elementem! Wystarczy odrobina wiedzy i wdrożenie kilku podstawowych zasad przygotowanych przez stylistów 9design, by zmyślnie rozjaśnić ulubione cztery kąty.

Salon: blask na salonach

Salon, jako wyjątkowe miejsce, w którym zażywamy relaksu i przyjmujemy gości, zasługuje na specjalną uwagę. Oświetlenie pokojowe powinno tu harmonijnie współgrać, tworząc przytulny klimat. Połączenie różnych lamp i odpowiednie oświetlenie stref funkcjonalnych sprawi, że pokój dzienny będzie nie tylko przyjemny dla oka, ale też pozwoli domownikom i gościom czuć się swobodnie.

Fot. Materiały prasowe

Zacznijmy od oświetlenia głównego – sufitowego. Tradycyjnie wieszany w centralnym punkcie części wypoczynkowej żyrandol nie jest tylko lampą, ale również i elementem dekoracyjnym. Nowości od marki Fabbian lub rzemieślnicze propozycje od czeskich producentów, takich jak Bomma czy Brokis, wyglądają niczym świetliste dzieła sztuki. Wielkość pomieszczenia ma znaczenie, czyli im większy salon, tym bardziej okazały model należy brać pod uwagę.