Wcześniej była tu stara armatura, boazeria i kafelki pamiętające wczesne lata dwutysięczne. Teraz łazienka blogerki i fotografki Anny Tyrały zachwyca oryginalnym designem i przytulnym klimatem w nieco vintage’owym stylu. We współpracy z markami GEBERIT i KOŁO fotografka udowodniła, że nawet w mieszkaniu w bloku można stworzyć prawdziwie luksusową łazienkę.

Ania Tyrała jest z zawodu prawniczką, jednak to fotografia stała się jej największą pasją. To między innymi właśnie tej tematyce poświęciła swojego bloga „Fotografka bloguje”. Ania często robi zdjęcia na tle swojego przytulnego mieszkania, jednak nigdy nie zaprosiła swoich obserwatorów do łazienki. I nic dziwnego – należał się jej generalny remont. Teraz to właśnie to pomieszczenie stało się jednym z ulubionych miejsc Ani.

Realizacja Anna Tyrała / Fot. Materiały prasowe

„Nadszedł ten dzień, kiedy w końcu mogę Wam pokazać metamorfozę mojej łazienki. Czekałam jeszcze trochę na ostatnie elementy wykończeniowe i oto jest – wymarzona domowa strefa SPA” – cieszy się Ania, która podzieliła się efektami remontu ze swoimi fanami na Instagramie.

Strefa SPA w niewielkiej łazience? To możliwe!

Jako fotografka i influencerka, Ania doskonale rozumie potrzebę stworzenia w domu odpowiedniej przestrzeni do robienia klimatycznych zdjęć. Liczy się każdy szczegół. Aranżując swoją wymarzoną łazienkę, blogerka zadbała o to, aby nie zabrakło w niej jasnych, ciepłych barw za sprawą vintage’owych kafelków w kolorze złamanej bieli, a także imitujących drewno, ułożonych w jodełkę. Co istotne, te ostatnie nie mają nic wspólnego z boazerią, która wcześniej pokrywała ściany łazienki. Widok wzoru jodełki w ciepłym odcieniu sprawia, że kąpiel jest jeszcze bardziej kojąca. Podobny motyw powtarza się też na podłodze łazienki.

Realizacja Anna Tyrała / Fot. Materiały prasowe

Pozostańmy na chwilę przy wannie. Ani zależało na tym, aby była na tyle duża i wygodna, aby można było wziąć w niej relaksującą kąpiel i poczytać książkę. Fotografka wybrała biały model Koło Perfect wymiarach 140×70 cm. Choć łazienka Ani jest niewielka i możliwości były ograniczone, to zgodnie z nazwą modelu efekt okazał się perfekcyjny! Oczywiście nie mogło zabraknąć drewnianej półki na wannie, na której można położyć książkę albo postawić filiżankę z herbatą czy kieliszek wina.

Niezwykle stylowym i fotogenicznym elementem łazienki jest biała, okrągła umywalka nablatowa – a konkretnie model Koło Variform o średnicy 40 cm. Do wanny i umywalki Ania dobrała baterie w kolorze miedzi, które stały się stylistyczną kropkę nad „i”. Umywalkę umieszczono na klasycznej białej szafce z marmurowym blatem i mosiężnymi uchwytami. Od kiedy remont dobiegł końca, ten zakątek łazienki to ulubione miejsce Ani. Fotografka stworzyła w tym miejscu doskonałą scenografię dla zdjęć swoich ulubionych kosmetyków.

Oczywiście piękny wygląd musi iść w parze z funkcjonalnością. Maksymalny komfort korzystania z wanny zapewnia zestaw odpływowo-przelewowy Geberit D52 o długości 26 cm. To idealne rozwiązanie do wanny znajdującej się w mieszkaniu w bloku. Do tego zawór zestawu odpływowego Geberit ze swobodnym przepływem i pokrywą odpływu – i nic nie jest w stanie zakłócić relaksującej kąpieli! W taki samo sposób zadbano o komfort korzystania z umywalki. Zamontowano w niej syfon z wkładem syfonującym z poziomym odpływem.