Opoczno, polski producent płytek ceramicznych i gresów przedstawia nowy, wyjątkowy koncept Lovely Patchwork. To siedem kolekcji płytek w formacie 30×30 cm z oryginalnymi wzorami, w których świeże podejście do tradycyjnych kafli ceramicznych, kojarzonych z paryskimi kawiarniami czy warszawskimi kamienicami, spotyka się z nowoczesnym designem.

Poczucie szczęścia i spełnienia przy tworzeniu nowego domu. Zabawa w zestawianie motywów i materiałów, które będą codziennie cieszyć oko. To właśnie zadanie gresów Lovely Patchwork. Płytki z tej seriiwpisują się w trendy z największych targów wnętrzarskich. Jednocześnie ich ponadczasowa kolorystyka, oparta na bieli, czerni oraz szarości sprawia, że można je łączyć z różnymi kolorami i fakturami, tworząc bezbłędne aranżacje. Klasyczne małe płytki o matowej powierzchni są łatwe do układania i znajdą zastosowanie zarówno na podłogach, jak i ścianach. Zjawiskowo wkomponują się w domowe wnętrza, zarówno łazienki, kuchnie czy przedpokoje i przestrzenie użytkowe, a zwłaszcza kawiarnie, piekarnie czy lokalne manufaktury. Trudno nie ulec urokowi serii Lovely Patchwork, obejmującej siedem kolekcji w różnorodnej stylistyce. Odnajdziemy tu zarówno ciekawe geometryczne desenie, linearne kolaże, pałacowe ornamenty, ale też delikatne połączenia oraz klasyczne, mocne wzory.

Koncept Lovely Patchwork powstał, by dawać radość poprzez niepowtarzalne wzory płytek i swobodę ich aranżacji – mówi Monika Serwa, Product Manager Opoczno, autorka kolekcji. – Projektowanie wnętrza z ich użyciem to przygoda pełna możliwości. Zestawiając je z różnymi materiałami możemy tworzyć wnętrza w stylu boho, nowoczesnym, softindustrialnym czy vintage. Nowe kolekcje z powodzeniem mogą stać się elementem łączącym stylistycznie całe mieszkanie, gdy zastosujemy je w kilku miejscach, np. w holu, na fragmencie ściany w łazience i w postaci paska oddzielającego kuchnię od salonu – dodaje Monika Serwa.