Opoczno, polski producent płytek ceramicznych i gresów przedstawia nowy, wyjątkowy koncept Lovely Patchwork. To siedem kolekcji płytek w formacie 30×30 cm z oryginalnymi wzorami, w których świeże podejście do tradycyjnych kafli ceramicznych, kojarzonych z paryskimi kawiarniami czy warszawskimi kamienicami, spotyka się z nowoczesnym designem.

Poczucie szczęścia i spełnienia przy tworzeniu nowego domu. Zabawa w zestawianie motywów i materiałów, które będą codziennie cieszyć oko. To właśnie zadanie gresów Lovely Patchwork. Płytki z tej seriiwpisują się w trendy z największych targów wnętrzarskich. Jednocześnie ich ponadczasowa kolorystyka, oparta na bieli, czerni oraz szarości sprawia, że można je łączyć z różnymi kolorami i fakturami, tworząc bezbłędne aranżacje. Klasyczne małe płytki o matowej powierzchni są łatwe do układania i znajdą zastosowanie zarówno na podłogach, jak i ścianach. Zjawiskowo wkomponują się w domowe wnętrza, zarówno łazienki, kuchnie czy przedpokoje i przestrzenie użytkowe, a zwłaszcza kawiarnie, piekarnie czy lokalne manufaktury. Trudno nie ulec urokowi serii Lovely Patchwork, obejmującej siedem kolekcji w różnorodnej stylistyce. Odnajdziemy tu zarówno ciekawe geometryczne desenie, linearne kolaże, pałacowe ornamenty, ale też delikatne połączenia oraz klasyczne, mocne wzory.

Koncept Lovely Patchwork powstał, by dawać radość poprzez niepowtarzalne wzory płytek i swobodę ich aranżacji – mówi Monika Serwa, Product Manager Opoczno, autorka kolekcji. – Projektowanie wnętrza z ich użyciem to przygoda pełna możliwości. Zestawiając je z różnymi materiałami możemy tworzyć wnętrza w stylu boho, nowoczesnym, softindustrialnym czy vintage. Nowe kolekcje z powodzeniem mogą stać się elementem łączącym stylistycznie całe mieszkanie, gdy zastosujemy je w kilku miejscach, np. w holu, na fragmencie ściany w łazience i w postaci paska oddzielającego kuchnię od salonu – dodaje Monika Serwa.

Fot. Materiał prasowy

W serii Lovely Patchwork odkryjemy wzory klasyczne, nowoczesne, retro oraz skandynawskie. Kolekcja Patchwork Clover Mirage może z sukcesem kreować nastrój pomieszczenia, zarówno w przypadku designerskiej łazienki, jak i stylowej kawiarni na starówce. Ten rytmiczny ornament to kwintesencja stylu vintage. Wyróżnia go prosty w formie wzór czarnych koniczyn, regularnie przeplatających się na strukturze siatki. Płytki będą znakomitą bazą dla wszystkich aranżacji w konwencji black & white. Dzięki klasycznej kolorystyce, stworzą zgraną kompozycję z intensywnymi barwami burgundu czy butelkowej zieleni. Zestawione ze stonowaną, matową czernią czy szlachetnym wzorem marmuru, będą nadawać wnętrzu nowojorskiego szyku.

Wzór kolekcji Patchwork Scandi Style bazuje na charakterystycznym dla krajów skandynawskich motywie rombów. Zdobi je subtelna pikselowa grafika łączącą odcienie bieli i szarości. Wzór zaprojektowany został z myślą o przestrzeniach pełnych przytulnej prostoty. Duński styl Hygge oznacza komfort, wygodę, osiągnięcie wewnętrznej równowagi, bezpieczeństwa i harmonii. Najprostszy sposób na wnętrze w tym stylu to zestawienie płytki Patchwork Scandi Style z motywem jasnego drewna czy białego kamienia. Dodając ratanowe i roślinne dodatki, możemy stworzyć przestrzeń w stylu boho.

Fot. Materiał prasowy

Lekki oraz świeży wzór Patchwork Geometric Flower ożywi i ociepli wnętrze. Płytka utrzymana jest w kolorze złamanego błękitu, bieli i szarości. Florystyczna geometria wzoru oparta jest na rombach. Ten oryginalny motyw w stonowanej kolorystyce doskonale koresponduje z elementami drewnianymi czy klasyczną bielą ścian. Kolekcja stanie się główną ozdobą wnętrza i wprowadzi do niego energię, świeżość i ożywczy powiew. Stawiając na naturalne dodatki, z łatwością stworzymy wnętrze urządzone w duchu biophilic design czy bazujące na estetyce modern rustic.

Z kolei linearny wzór Patchwork Maestro jest spokojny i klasyczny, a zarazem pełen głębi. To nowoczesna interpretacja secesyjnych ornamentów. Jego oryginalne czarno-białe wstęgi układają się w ażurowy wzór wokół delikatnych rozet. Nie krzyżują się, lecz miękko przeplatają. Z magnetyczną siłą przyciągają spojrzenia. Płytki zestawione z klasycznymi barwami i naturalnymi materiałami będą tworzyć wnętrze nowoczesne i ponadczasowe. Kolekcja w zależności od tego, z czym zostanie zestawiona, może zyskać swobodę lub elegancję. Sprawdzi się zarówno w przestrzeniach nawiązujących do minimalizmu, jak i tych zachowanych w klimacie efektownego glamour.

Fot. Materiał prasowy

Duet czerni i bieli to również znak rozpoznawczy kolekcji Patchwork Eternity. Jej wzór zgrabnie łączy pałacowy szyk z nowoczesnym designem. Obłe, miękkie kształty składają się na dwa główne motywy. W otoczeniu gresu ze wzorem betonu, płytki sprawdzą się jako zawadiacki motyw i zgrabnie podkreślą charakter aranżacji. Nowoczesne wnętrza przełamane tym zalotnym wzorem zachwycą swoją oryginalnością. Na ich towarzystwo we wnętrzu warto wybrać intensywne kolory głębokiego granatu, proste formy i klasyczne lamele. Kreatywne wnętrza pełne elegancji to idealne przeznaczenie dla tych płytek.