Niczym szklane pudełka ustawione jedno na drugim, wznoszą się nad miastem budynki .KTW. Ten najwyższy budynek w regionie (133 m) zaprojektowany został przez Medusa Group. Składający się z dwóch luksusowych wieżowców kompleks stanął w samym centrum Katowic, tuż obok legendarnego Spodka oraz obiektów, które pojawiły się w tej części Katowic w ostatniej dekadzie: budynku NOSPR, Międzynarodowego Centrum Kongresowego i Muzeum Śląskiego.

.KTW – co podkreślają projektanci – miał być maksymalnie prosty, a jednocześnie z pomysłem i fantazją – wyrazisty jak Śląsk, który dla projektantów oznacza etos pracy, sumienność, uczciwość, prostotę i skromność. Architekci z Medusa Group: Przemo Łukasik i Łukasz Zagała zaproponowali podzielenie budynków na mniejsze, kubiczne segmenty, które ułożone jeden na drugim miałyby być nieco względem siebie poprzesuwane. Ten zabieg ma zdynamizować sylwetkę wież, a także dać możliwość zrobienia dostępnych dla pracowników tarasów pomiędzy niektórymi kondygnacjami. Trochę jak ustawione na sobie pudełka, a trochę jak klocki Jenga wieże .KTW robią niesamowite wrażenie nie tylko na mieszkańcach Katowic, ale i przyjezdnych stając się punktem orientacyjnym okolicy. Z najwyższego, liczącego 133 m wysokości budynku rozciąga się piękny widok na panoramę Katowic.

Elewacje obydwu biurowców wykonano ze szklano-aluminiowych modułów, a oba budynki połączone są ze sobą podziemnym garażem.