Sięgnij po dotację i wezwij fachowców, którzy sprawnie zainstalują bezobsługową instalację fotowoltaiczną od sprawdzonego dostawcy – polskiej marki Kratki. A jeśli jeszcze się wahasz, poznaj bliżej 7 argumentów przemawiających za budową prywatnej minielektrowni.

Fotowoltaika  to przyszłość nowoczesnego budownictwa – ale przyszłość, która zaczyna się już dziś. Energia odnawialna i doskonale czysta, bo czerpana z promieniowania słonecznego, przynosi rozwiązanie mnóstwa problemów, od skali mikro (rosnące koszty utrzymania domu) po makro (bezpieczeństwo energetyczne kraju, jakość życia na Ziemi). Dlatego warto przeanalizować jej największe zalety, a potem zwrócić się do fachowców o nieodpłatną analizę możliwości, jakie daje
w przypadku konkretnego domu, firmy, a nawet gruntu.

1. Uniezależnisz się od wahań cen na rynku energii

Jako prosument, czyli producent i konsument w jednej osobie, zyskasz niezależność od poczynań energetycznych gigantów.  Od kilku lat ceny prądu przecież wciąż rosną. Rośnie też nasza świadomość w tym zakresie, dlatego wielu z nas w przemyślany sposób wybiera czy zmienia dostawców albo twardo negocjuje taryfy. Ale co po tych wypracowanych z trudem oszczędnościach, skoro wprowadzona w tym roku tzw. opłata mocowa kolejny raz podniosła nam wszystkim rachunki? Dlatego najwyższa pora zmienić strategię i przejść na fotowoltaikę.